מחירון בניית אתרים

אם אתה מתכנן לעצב את אתרך וקיבלת לידיך מחירון בניית אתרים מבונה אתרים או מעצב כלשהו, כדאי שתבדוק כי אתה מבין את כל הסעיפים. שפת המתכנתים ובוני האתרים יכולה להיראות לרבים מאיתנו כמו סינית מדוברת ולכן אם קיבלת מחירון בניית אתרים שב עם הספק הפוטנציאלי שלך ותן לו להסביר לך במה דברים אמורים.

מחירון בניית אתרים: איך זה עובד?
על אף שבניית אתרים היא עסק אינדיבידואלי שכולל תהליך אישי של בניית אתר ועיצובו לפי צרכי כל לקוח בנפרד, עדיין ניתן למצוא מחירון בניית אתרים שיעניק תמונת מצב על העלויות השונות של בניית אתרים בכל סגנון ולפי פורמט קבוע או פורמט מיוחד ללקוח. לעיתים קרובות מחיר בניית אתר מתבסס על עבודה לפי שעה, כשבונה האתרים ומעצב מתמחרים לפי סוג האתר את כמות שעות העבודה שדרושות להם כדי להעלות אתר מושלם לאוויר ומספר השעות משתנה לפי דרישותיו של הלקוח.

ממה מורכב מחירון בניית אתרים?

מחירון בניית אתרים מורכב מכל הפעולות שדרושות כדי לבנות אתר משמעותי. בניגוד להרכבת מחירון בניית אתרים שמתבסס על מספר שעות, ישנו מחירון בניית אתרים שכולל פעולות כמו בניית תוכנת עריכה, בניית טופס יצירת קשר אינטראקטיבי, בניית גלריות של תמונות, בניית ממשק גרפי, או התבססות ובנייה של אתר לפי מודולים מוכנים מראש. לפרט האחרון ישנה חשיבות מכרעת בדרך התמחור של מחירון בניית אתרים שכן במידה ואכן מדובר במודול מוכן מראש כמו וורדפרס, המחיר יכול להיות נמוך משמעותית ממחיר אתר שנבנה מאפס ומתבסס על ממשק אינדיבידואלי שנבנה במיוחד עבורו. במקרים מסויימים כולל מחירון בניית אתרים את כל הפעולות האלו לפי הערכת שעות עבודה לכל פעולה ופעולה.

מחירון לפי כשרון? נכון או לא נכון
כל מתכנת, בונה אתרים או מעצב בונה לעצמו מוניטין מקצועי ורשימת לקוחות שתוכל להמליץ עליו לקולגות וכשהעבודה שלך ניצבת באינטרנט לעיני כל, קל לבנות מוניטין מסויים שמוכיח כי יש כשרון בתחום בניית האתרים. אך האם הכשרון הזה משפיע על מחירון בניית אתרים של בונה אתרים מסוים, בגלל התחרות ובגלל הצורך להוכיח שאתה אכן הכי טוב. מעצבים רבים ובוני אתרים יודו כי בשוק תחרותי כזה גם בוגר כשרוני של פקולטה לאמנות חזותית או תוכניתן שבנה אתרים לחברות ענק צריך לחשוב היטב לפני שהוא בונה מחירון בניית אתרים גבוה מזה של מתחריו, גם אם הוא האדם המוכשר ביותר למשימה.

קיבלתי הצעת מחיר לבניית אתר, איך אני קורא אותו?
אם אתה מתכנן לעצב את אתרך וקיבלת לידיך מחירון בניית אתרים מבונה אתרים או מעצב כלשהו, כדאי שתבדוק כי אתה מבין את כל הסעיפים. שפת המתכנתים ובוני האתרים יכולה להיראות לרבים מאיתנו כמו סינית מדוברת ולכן אם קיבלת מחירון בניית אתרים שב עם הספק הפוטנציאלי שלך ותן לו להסביר לך במה דברים אמורים. כאמור רוב מעצבי האתרים או בוני האתרים יציעו מחירון בניית אתרים שכולל תמחור לפי שעה או תמחור לפי צרכי הלקוח, לכן כדאי להגדיר מראש ממה יהיה בנוי האתר המיועד ורק לאחר מכן לבקש מחיר לפעולות הדרושות. אם קיבלת לידיך מחירון בניית אתרים של בוני אתרים שונים, השווה ביניהם תוך בדיקה שכולם מתייחסים לאותן פעולות הנדרשות לבניית האתר הספציפי שלך.