מחיר בניית אתר

כשאנו מבקשים לדעת מהו מחיר בניית אתר אינטרנט ופונים למעצב או בונה אתרים, חשוב מאד שנבקש את כל הפרטים בכתב על גבי הצעת מחיר מסודרת. הצעת מחיר בניית אתר צריכה להכיל את מספר השעות המשוכלל שיוקדשו לבניית האתר ולצדן פירוט של הפעולות שיבוצעו במהלך השעות האלו. במידה והחברה לבניית אתרים או בונה האתרים העצמאי מתמחר את השירותים שלו בצורה שונה מתמחור לפי שעות חשוב לבדוק שציון מחיר בניית אתר כולל פירוט של כל תהליכי העבודה...

כיצד מחשבים מחיר בניית אתר?
בעלי חברות, מנהלי שיווק ועורכי תוכן בחברות מתלבטים רבות לגבי בניית אתרי אינטרנט גם בגלל המחירים המשתנים מבונה אתרים זה או אחר, אבל התחשיב של מחיר בניית אתר אינטרנט הוא תחשיב שמבוסס על משוואה די קבועה, שמשתנה בעקבות בחירת הלקוח והאפשרויות השונות הגלומות בכל התהליך שנקרא בניית אתר אינטרנט. לפני הכל חשוב לדעת כי מחיר בניית אתר הוא משהו שחשוב לסכם לפני שמתחילים לעבוד מול בונה אתרים זה או אחר ובחישוב מחיר בניית אתר צריך לכלול כמה פרטים בסיסיים.

מה כולל מחיר של בניית אתר אינטרנט?
מחיר בניית אתר יכול להשתנות מבונה אתרים או מעצב אתרים זה או אחר, אבל לרוב חברות לבניית אתרים או בוני אתרים עצמאיים מחשבים מחיר בניית אתר לפי כמה מדדים: ראשית, מחיר בניית אתר נקבע לרוב לפי שעות העבודה הדרושות לבונה האתרים או המעצב כדי לבצע את העבודה ולבנות את תשתיות האתר ואת היישומים השונים. בנוסף, מספר שעות משמעותי מוקדש כמובן לתהליך עיצוב האתר, לבדיקות איכות האתר ועוד. אל מחיר בניית אתר מתלווה גם מחיר של תמיכה טכנית לאחר שהאתר כבר נמצא באוויר, אך לרוב תמחור זה מגיע מאוחר יותר. שנית, מחיר בניית אתר יכול להסתמך גם על מרכיבי האתר ומה שהלקוח רוצה שיופיע באתר.

מחיר בניית אתר מחושב לפי דרישות הלקוח
נכונה ההנחה כי מחיר בניית אתר מחושב לבסוף לפי מה שהלקוח צריך מהאדם או החברה המספקת את שירות בניית האתר. אתר אינטרנט יכול לכלול ממשק עצמאי לניהול תוכן, ממשק סטטיסטיקות וממשק גרפי כבד ועוצמתי, בעוד אתר אחר יכול לשבת על ממשק קיים לניהול תוכן המבוסס על מודולים קבועים – כמו וורדפרס למשל, עיצוב לפי תבנית מוכנה מראש וגרפיקה שקבועה בתוך הממשק הקיים. שתי הדוגמאות האלו ממחישות מספר שעות עבודה שונה לגמרי של בוני האתרים ומעצבי האתרים ובכך מייצגות מחיר בניית אתר משתנה לפי דרישות כל לקוח ולקוח.

קבלת הצעת מחיר לבניית אתר – מה צריך להיות כלול בה?
כשאנו מבקשים לדעת מהו מחיר בניית אתר אינטרנט ופונים למעצב או בונה אתרים, חשוב מאד שנבקש את כל הפרטים בכתב על גבי הצעת מחיר מסודרת. הצעת מחיר בניית אתר צריכה להכיל את מספר השעות המשוכלל שיוקדשו לבניית האתר ולצדן פירוט של הפעולות שיבוצעו במהלך השעות האלו. במידה והחברה לבניית אתרים או בונה האתרים העצמאי מתמחר את השירותים שלו בצורה שונה מתמחור לפי שעות חשוב לבדוק שציון מחיר בניית אתר כולל פירוט של כל תהליכי העבודה שצריכים להתקיים על מנת שהאתר יעמוד באוויר ויהיה בעל כל המרכיבים הדרושים להפעלתו. בנוסף, חייבת לכלול הצעת מחיר בניית אתר גם תמחור תמיכה וטיפול בתקלות לאחר שהאתר כבר נמצא באוויר.