בניית אתר באינטרנט

היום לכל ילד, נערה מתבגרת, סבתא שלמדה קורס מחשבים ואינטרנט וכמובן לכל חברה ובית עסק יש אתר באינטרנט אבל בניית אתר באינטרנט הוא תהליך שונה אם מדובר בבניית אתר עסקי או אתר פרטי באינטרנט. האם תהליך בניית אתר באינטרנט זהה אם מדובר באתר עסקי או אתר פרטי? בונה אתרים מקצועי יכול לעצב בהצלחה מירבית אתר לכל דורש, אבל מהם הדגשים שעליהם צריך לשים לב, עם בונה ומעצב האתרים ובלעדיו.

בניית אתר באינטרנט: בין אתר פרטי לאתר מסחרי
היום לכל ילד, נערה מתבגרת, סבתא שלמדה קורס מחשבים ואינטרנט וכמובן לכל חברה ובית עסק יש אתר באינטרנט אבל בניית אתר באינטרנט הוא תהליך שונה אם מדובר בבניית אתר עסקי או אתר פרטי באינטרנט. האם תהליך בניית אתר באינטרנט זהה אם מדובר באתר עסקי או אתר פרטי? בונה אתרים מקצועי יכול לעצב בהצלחה מירבית אתר לכל דורש, אבל מהם הדגשים שעליהם צריך לשים לב, עם בונה ומעצב האתרים ובלעדיו. הסוד הוא בהגדרה מראש של כל הפנטזיות והחלומות שלנו לגבי האתר.

בניית אתר באינטרנט מתחילה ברעיון מקורי
לא משנה אם אתה אדם פרטי או אם מדובר בחברה שרוצה להתחיל בתהליך של בניית אתר באינטרנט – אתר מצליח צריך גולשים, תנועה וטראפיק והבסיס של המטרה הזו הוא ברעיון מקורי שאין לאף אחד אחר. זה יכול להיות עיצוב מקורי, תוכן מרגש או רעיון ומוצר סוחפים, אך דרך הצגתם חייבת לבוא בחשבון עוד לפני שמתחילים בניית אתר באינטרנט ולפני שמכתיבים לבונה האתרים מה בדיוק אנחנו רוצים. בניית אתר באינטרנט מתחילה בהגדרה של מטרת האתר, מה הוא אמור לכלול, אלו דברים שאנחנו מציעים לקהל הגולשים יוכלו למשוך אלינו טראפיק ומהו בעצם החלום שלנו לגבי האתר, פרטי או עסקי ואלו יישומים אנחנו רואים בדמיוננו כשאנחנו חושבים על בניית אתר באינטרנט.

לעבוד בשיתוף פעולה עם בונה האתרים
בין אם אתה בונה אתר פרטי או מסחרי, חשוב מאד למצוא בונה אתרים שיוכל לספק את העבודה גם בתחום הפרטי וגם בתחום המסחרי. בעוד שתהליך בניית אתר באינטרנט למגזר הפרטי דורש בעיקר תשתית תוכן וגרפיקה מתאים שבאמצעותו יוכל אדם מביתו הפרטי להעלות תכנים לאתר, לשנות את העיצוב או להעלות קבצים גרפיים, אתר מסחרי דורש לעיתים קרובות תחזוקה שוטפת ושיתוף פעולה קרוב יותר עם בונה האתרים שבחרנו לעבוד עמו. שיתוף פעולה זה הן בשלב בניית אתר באינטרנט והן בשלב התחזוקה שמגיעה אחרי, חשוב להצלחת האתר ולקידומו בין לקוחות, עסקים מתחרים ומנועי חיפוש.

ההבדלים הברורים בין בניית אתר באינטרנט למגזר הפרטי והמסחרי
בניית אתר באינטרנט לאדם פרטי שונה כאמור מבניית אתר באינטרנט לחברות ולעסקים. בעוד שאדם פרטי לרוב רוצה לפרסם את הגיגיו, מחשבותיו או יצירותיו הגרפיות, חברה מסחרית או עסק רוצה בעיקר בניית אתר אינטרנט לשם שיווק ופרסום העסק באמצעי המדיה הוירטואלית. היישומים שדרושים מבונה האתרים בתהליך בניית אתר באינטרנט זה או זה דומים במהותם אך שונים במורכבותם. בעוד בניית אתר באינטרנט לאדם פרטי יכולה להסתמך על בניית ממשק עריכה פשוט מאד או חיבור לממשק עריכה קיים – כלומר למודולים של בניית אתרים באינטרנט בניית אתר באינטרנט לחברה או בית עסק צריכה להיעשות פעמים רבות תוך בניית ממשק עצמאי ורב אפשרויות. כך או כך, הסוד הוא בהגדרת הצרכים מראש ובשיתוף פעולה קרוב עם בונה אתרים איכותי.